Bednárikné Bíró Mariann vagyok, pedagógus pályafutásom elején tanítóként, majd tanárként dolgoztam. 2004-ben gyógypedagógusként, tanulásban akadályozottak pedagógiája szakos tanárként végeztem az ELTE-n. Ekkortól kezdtem nevelési tanácsadóban, majd szakszolgálatban dolgozni fejlesztő gyógypedagógusként.
A tanítás során figyelmem egyre inkább a különböző tanulási nehézségekkel és magatartási problémákkal küzdő gyermekek felé fordult. Szülőként a két fiam mellett magam is megtapasztaltam a tanulási, illetve beilleszkedési nehézségek megfelelő időben és módon való kezelésének fontosságát.
A komplex fejlesztő foglalkozások során azt tapasztaltam, hogy egyre több gyerek számára okoz gondot a finommotorika, a szem-kéz koordináció, a testséma, a téri tájékozódás megfelelő ismerete, nem is beszélve a beszédfejlődés, a figyelem, az írás, az olvasás és a szövegértés területéről. Mindezek a területek akkor fejleszthetőek hatékonyan és eredményesen, ha a mozgásfejlesztésen alapuló idegrendszert fejlesztő mozgásterápiákig nyúlunk vissza.
Munkahelyemen kollégáim által jó példákat láttam a mozgás fejlesztő és személyiségformáló erejére. Ezért is sajátítottam el és dolgozom a Dinamikus Szenzoros Integrációs Terápia módszerével és szemléletével. A terápia az idegrendszer érését, a mozgásállapot javulását célozza meg, izgalmas, érdekes eszközök kipróbálásával és használatával. A foglalkozások gyermekközpontúak, ahol a szabad játék tevékenység során a gyermekek kreatívan, saját ötleteiket megvalósítva lehetnek jelen a terápiás térben.
Boldogság látni az órákon a mozgás örömét átélve tanuló, fejlődő gyermekeket.
Rövid szakmai önéletrajz
Végzettségek:
1988. Debreceni Tanítóképzős Főiskola – tanító
1991. Juhász Gyula Tanárképző Főiskola – magyar nyelv és irodalom szakos tanár
2004. ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar – gyógypedagógus, tanulásban akadályozottak pedagógiája szakos tanár
2010. ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar – gyógypedagógiai szakértő, gyógypedagógiai gyakorlatvezető (szakvizsga)
Továbbképzések:
1991. Meixner-féle dyslexia prevenciós és reedukációs tanfolyam – 180 óra
2001. Beszédpercepciós diagnosztika (GMP)
2004. Dikalkulia tanfolyam
2006. Gyermekrajzok projektív elemzése című szakmai képzés
2007. Sindelar-Zsoldos program 2 tanfolyam
2007. Tanulástechnika kognitív viselkedésterápiás módszerekkel tanfolyam
2010. A mediációs konfliktuskezelési eljárás alapelvei (I.) és a mediáció gyakorlata és technikái (II.) elméleti képzések
2013. Technikák a tanítással, tanulással kapcsolatos pszichés gátlások oldására tanfolyam
2017. DSZIT terapeuta képzés – Magyar Dinamikus Szenzoros Integrációs Terápiás Egyesület szervezésében
2018. Mozgásos (homloklebeny) gyakorlatok a tanításban és fejlesztésben továbbképzés – 10 óra