A homloklebeny-terápiát arra fejlesztették ki, hogy segítsen kialakítani-kibontani azon képességeket/készségeket, amik elengedhetetlenek ahhoz, hogy a gyermekek (és felnőttek) az iskolai feladatokban (az életben) megfelelően teljesítsenek. A homloklebeny terápia olyan strukturált gyakorlatokat tartalmaz, melyekkel jelentősen javíthatjuk agyunk teljesítőképességét, rendszerező képességét, sebességét.
Agyunk – testünk többi részéhez hasonlóan – olyan, hogy, ha nem foglalkozunk karbantartásával, akkor renyhévé, lustává, alacsony teljesítőképességűvé válik. A homloklebeny-terápia során megtanítjuk a gyermekeket arra, hogy figyelmüket egyszerre több dolgon is hatásosan rajtatartsák, vagy épp ellenkezőleg: a külső ingerek kizárásával egy dologra összpontosítsák. A program során a mozgást, a beszédet és a gondolkodást kötjük össze olyan gyakorlatokkal, amik homloklebenyünket intenzíven ingerlik és fejlesztik. A homloklebeny ugyanis agyunk azon része, ami – többek között – felelős a gondolkodásért, a tervezésért, a problémamegoldásért, a beszédért, az izomzat akaratlagos mozgatásáért, az érzelem és a személyiség bizonyos aspektusaiért, valamint a bejövő ingerek osztályozásáért.
A terápia hatására jelentősen javul a memória, a figyelem, a mozgás összerendezettsége, valamint fejlődik az egyensúly és a testi-lelki rugalmasság. A gondolkodási folyamat összetettsége megnő, fokozódik a kreativitás. Képesek leszünk gyorsabban, hatékonyabban változni és változtatni, igazodni a váratlan eseményekhez. Ez az idegrendszeri újrarendeződés segíthet abban, hogy a fent említett területek a lehető legharmonikusabban, optimálisan, nagy hatásfokkal működjenek, hozzásegítve az embert a könnyebb, energetikusabb, sikeresebb élethez.
A foglalkozás gyakorisága: heti egy, vagy két alkalom
A foglalkozás időtartama: 90 perc/alkalom
Létszám: max. 7 fő