A dramatikus játékok nevelési célja az egész személyiség harmonikus és differenciált fejlesztése. Hatékony segítséget nyújt a kommunikációs készségek, képességek kibontakoztatásának terén. A gyerekek bátrabbak, közvetlenebbek, nyitottabbak, elfogadóbbak lesznek általuk. Erősödik önbizalmuk, intelligensebbek, fogékonyabbak lesznek, kíváncsiak a körülöttük élő emberekre.
A drámajáték segít a gyerekeknek kialakítani saját gondolkodásmódjukat, értékrendszerüket és megtapasztalják milyen sok megoldás létezhet egy adott helyzetre?! A drámapedagógiai módszer segítségével a gyermekek önkifejezése, gondolkodáskészsége, kooperatív készsége fejlődik, melynek hatására az iskolai életben is könnyebben megállják helyüket.
Foglalkozásainkon kiemelt célunk a gyerekek személyiségfejlesztése, melyet improvizációs és csoportos feladatok segítségével érünk el. Az órákba beszédfejlesztő gyakorlatokat építünk be, melyek segítik a szép beszéd elsajátítását. Az improvizációs feladatok a fantáziát, a memóriát, és a koncentrációs képességet trenírozzák (asszociációs játékok, tárgyak nem rendeltetésszerű használata).
A módszer nem csak színház és dráma iránt fogékony gyermekeknek válhat hasznára, hiszen a drámajáték sokat segít a gyermekeknek abban, hogy társaikkal sikeresen tudjanak közösségben együtt dolgozni, mely később az iskolai beválásban is segítségükre lesz.
Drámajáték foglalkozásainkat korosztályi bontásban végezzük, ahová 6 éves kortól várjuk a gyerekeket!
Foglalkozás rendszeressége: heti 1×
Foglalkozás időtartama: 90’/alkalom
Létszám: 10-12fő